GELECEĞİ YAKALAMAK ADINA HER ÖĞRENCİYE
KODLAMA EĞİTİMİ VERİLMELİ

Kodlama ve algoritma ile çocuklar 21. yüzyıl becerilerinden; problemlere farklı yönleriyle bakıp çözümler üretebilmeyi, sistemli ve yaratıcı düşünebilmeyi ve en kısa çözüm önerileri sunabilmeyi kazanırlar.

Öğretmen Olarak Ücretsiz Denemek İçin Hemen Kayıt Ol

Kodris - Kodlama Öğrenmenin En Kolay Yolu

Günümüzde her alanda gelişmekte olan bilgisayar bilimleri ve yazılım dünyasına katkı sağlamak adına kodlama eğitiminin mümkün olduğunca erken yaşta verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Öğrencilerinize erken yaşlardan itibaren verilen kodlama eğitimi sayesinde çok yönlü düşünme, azimli olma, analitik ve eleştirel düşünme becerilerinin yanı sıra problem çözme ve yaratıcı olma özellikleri kazandırmış olacaksınız. Bu nedenlerden dolayı her öğrencinin bilgisayar bilimlerine erişim hakkı olmalıdır.

Kodris Sayesinde

Öğretmenlerimiz daha önce kodlama eğitimiyle ilgili tecrübeye sahip olmasalar dahi oyun tabanlı kodlama öğrenme platformu kodris sayesinde öğrencilerinize iyi bir eğitim sunabileceksiniz. kodris içerisinde öğretmenlere özel olarak hazırlanmış “Öğretmen Rehberi” sayesinde öğrencilerinize online ve sınıf ortamında sunabileceğiniz çeşitli etkinliklere de ulaşmış olacaksınız. Bu detaylı rehber sayesinde ders anlatımı sırasında kullanabileceğiniz çeşitli örnekler ve kodris’te yer alan bazı görevlerin çözümlerine ulaşabileceksiniz. Ayrıca kodris içerisinde yer alan “Eğitmen Paneli” sayesinde öğrencilerinizin durumlarını ve görevlere yönelik yapmış oldukları çözümleri takip edebileceksiniz.

Oyun Tabanlı Öğrenme

Öğrencilerimiz kodris içerisinde bulunan sevimli karakterlerimiz yardımıyla sahnede görünen yiyecekleri toplayarak görevleri tamamlamaya çalışmaktadır. Bazı görev sahnelerimizde yardımcı karakterlerimiz bazı sahnelerimizde ise düşman karakterlerimiz ortaya çıkarak ana karakterlerimizin görevleri tamamlamalarında etkili olmaktadır. Oyun tabanlı öğrenme platformumuz kodris’te her görevin çözümü otomatik olarak kontrol edilir ve “Üç Yıldız” uygulamasına göre puanlanır. Bu uygulamaya göre en kısa şekilde doğru cevaba ulaşan öğrencilerimiz üç yıldız almaya hak kazanmaktadır. Öğrencilerinizin hangi görevden kaç yıldız aldıklarını kontrol etmek için siz öğretmenlerimiz de eğitmen panelini kullanabilmektedir.

Kod ve Blok Modları ile Senkronize Çalışan Bir Platform

Öğrencileriniz görevleri çözerken kullanabilecekleri iki mod bulunmaktadır. Kod modu ile gerçek kodlama yaparak öğrenciler kendi çözümlerini oluşturmaktadırlar. Kod moduyla gerçek kodlama yapılırken karşılığı olan algoritmaya bağlı blok dizimi blok modu sekmesi altında sistem tarafından otomatik olarak oluşturulmaktadır. Blok modunda ise öğrenciler gerekli algoritmayı oluştururlarken karşılığı olan gerçek kod sistem tarafından kod modu sekmesi altında otomatik olarak oluşturulmaktadır. Bu sayede öğrencileriniz Pyhton dilinin döngüler, değişkenler, fonksiyonlar, koşullar ve daha birçok özelliğini öğrenmiş olacaklardır.

Kendi sahnelerinizi tasarlayın

Game Builder sayesinde öğrencilerinize kendi tasarladığınız sahneler üzerinden yeni görevler oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde öğrencileriniz de 250 sahneden oluşan görevlerimizi tamamladıktan sonra kendi isteklerine göre analitik ve yaratıcı düşünme güçlerini kullanarak yeni sahneler oluşturabilmektedir. Daha sonra da tasarladıkları sahnelerdeki görevleri çözmeye başlayabilirler.

Ücretsiz Öğretmen Deneme Sürümüne Üye Olarak

  • 30 öğrenciniz için üyelik fırsatı,
  • 30 Öğrencinizle birlikte kullanabileceğiniz bir sınıf oluşturma imkânı,
  • Eğitmen Paneline erişim,
  • İlk 30 göreve ve çözümlerine erişim,
  • İlk 30 göreve yönelik hazırlanmış Öğretmen Rehberine erişim,
  • Kodlamayla ilgili tecrübeye sahip olmanıza gerek kalmadan verebileceğiniz kaliteli bir eğitim imkanı, kazanmış olacaksınız.
Öğretmen Olarak Ücretsiz Denemek İçin Hemen Kayıt Ol